Warning: XSLTProcessor::transformToXml(http://www.raben-group.com/xsl/sitemap_translation.xml) [function.XSLTProcessor-transformToXml]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/httpd/include/xmlutil.inc on line 173

Warning: XSLTProcessor::transformToXml() [function.XSLTProcessor-transformToXml]: I/O warning : failed to load external entity "http://www.raben-group.com/xsl/sitemap_translation.xml" in /home/httpd/include/xmlutil.inc on line 173
Magdalena Szaroleta

Magdalena Szaroleta

„ krok za krokiem prowadzi nas na przód ‘’

Współpracę z Grupą Raben rozpoczęłam w 1999 r. Był to rok pełen pracy bo w tym samym czasie do mojej ręki trafił z indeks. Przez blisko trzy lata łączyłam naukę o rachunkowości, jednocześnie praktykując działania logistyczne. Dzięki zacięciu w realizacji celów i ciekawej, pełnej wyzwań pracy udało mi się pogodzić naukę i życie zawodowe.
Pierwsze szlify zdobywałam na stanowisku Asystentki Działu Spedycji w spółce Raben Logistic. Poznałam zagadnienia transportu i spedycji zapoznając się z dokumentacją firmy. Krótko potem rozpoczęłam aktywną pracę w roli Spedytora Międzynarodowego. Ten etap mojej zawodowej przygody z firmą Raben obfitował w szereg kontaktów personalnych i możliwości osobistej współpracy z klientami. Kooperacja z klientami indywidualnymi, firmami transportowymi, urzędami celnymi przynosiła wiele nowych wyzwań a jednocześnie trudnych decyzji. Było to jednak coś co dało mi poczucie ogromnej satysfakcji. Wkrótce potem objęłam stanowisko Koordynatora, a następnie Kierownika Działu Obsługi Klienta. Odpowiedzialność i ciągła chęć rozwoju pozwoliły mi poznać wiele obszarów w branży logistyki. Od obsługi klienta, sprzedaży, spedycji, przez rekrutację, motywowanie pracowników, budżetowanie, analizę danych, do wdrażania systemów IT.
Od 2011 roku odpowiadam w Raben Transport za Region Północ. Mierzę się z nowymi wyzwaniami, szerszym zakresem obowiązków i z całą pewnością wytężoną pracą. Każdy dzień, każdy krok nierozerwalnie związany jest z ciekawymi ludźmi, z nowymi sytuacjami, z trudnymi decyzjami. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dzieci – czteroletniej Mai i dwuletniego Mateusza. Rodzinnie lubimy aktywnie spędzać czas. Latem szczególnie wciąga nas jazda konna, zimą jazda na nartach. Nasze najciekawsze wakacje to my, aparat fotograficzny, las, woda, przestrzeń i „spokój”… Na to jaką dziś jestem osobą wpłynął z pewnością też czas spędzony w harcerstwie . Od 12 roku życia byłam związana z Z H P, pełniąc w nim odpowiedzialne funkcje. Poza możliwością samorealizacji, uczestniczyłam w organizowaniu zajęć dla innych tym samym kreatywnie spędzając czas.
Widząc zdjęcie moich dzieci które trzymają się za ręce i patrzą przed siebie upewniam się w tym, czego nauczyły mnie lata spędzone w naszej firmie. Praca w zespole ma sens gdy w parze idą zaufanie, odpowiedzialność i niemalże dziecięca ciekawość świata.
Badania dowodzą że na świecie jest zaledwie 4% ludzi którzy wykonują pracę będącą ich pasją. Cóż ja wiem ze jestem szczęściarą bo należę do tej wąskiej grupy.
Wierzę że, ciężka praca, pozytywne nastawienie i przychylność losu dają radość i pozwalają osiągnąć sukces.
Bez któregokolwiek z tych składników nie osiągnęłabym tak wiele. Na całe szczęście wiem jednak, że jeszcze sporo przede mną, przed nami …

Magdalena Szaroleta
Raben Transport, Dyrektor Regionu